Rootsuz Telefonda Kayıtlı Wifi Şifresini Öğrenme [Çözüldü]

telefon-wifi-sifre

Cep telefonlarımızda kayıtlı olan wifileri bazen unutabiliriz bu çok doğal bir olaydır. Fakat en önemli sorun bu şifreleri hatırlamamak. 🙂

Peki cep telefonumuzda kayıtlı olan wifi şifresine ihtiyaç duyduğumuzda ne yapacağız. yazımın devamında bunu maddeler halinde açıklamaya çalışacağım.

Telefonunuz Rootlu ise buradan belirtilen programı indirip kurduktan sonra telefonunuzda kayıtlı wifiyi kolayca bulabilirsiniz.

Peki Telefonunuzda Root olmadan Wifi’yi nasıl öğreneceğim ?

En zor olan iş telefonda root olmadan şifre ogrenmektir bu hayli zor bi olaydır mümkün mü dür evet yapılabilir ama root atmak en iyi çare . Root’da telefonumuzda sorunlara neden olduğundan fazla önerilmez.Çünkü garanti kapsamı dışında kalıyor. Peki rootsuz nasıl öğreneceğiz bu şifreyi hemen anlatayım. Anlattıklarım asit ama etkili bir yöntemdir.

1.Wifi Şifresini Sorun

Hiç uğraşmadan wifi şifresini paylaştığınız kişileri hatırlamaya çalışın ve onlara yada bilen kişilere sorun. Bu yöntem basit gibi gözüksede en doğru yol bu dur.

2. Wifi’ye Bağlı Başka Cihazlardan Bulun

Eğer telefonunuzla beraber aynı anda bilgisayarada wifi ile bağlandıysanız. Bilgisayardan wifi simgesine tıklayın öğrenmek istediğiniz wifi ağına sağ tıklayın özelliklere gelin ve karakterleri gözter deyin işte karşınızda şifreler.

3. Wifi Şifresini Sıfırlamayı Deneyin

Eğer uğraşıpta şifreyi bulamadıysanız wifi şifresini sıfırlayın ve yenıden bağlanın.