iPhone 5 – 5s alanmış olanlar telefona eski telefonundan çıkardığı sim kartı takabiliyorlar zira artık iPhone 5 ve diğer modellerinde nano sim kart kullanılıyor yani sim kart yeri birazdaha küçülmüş bu nedenden dolayı ya bağlı bulunduğunuz operatörden nano sim kartınızı satın alacaksınız ya dahut sim kartınızı kendiniz nano sim kartına çevireceksiniz bu prosedürü yaparken biraz dikkatli olmalısınız metal sim kartın metal kısmını kesmemeniz gerekiyor. İyice ölçün biçin ondan sonra yapın şayet sim kartınız keserken yanlış yaparsanız yani sim kartınız çalışmassa şayet  internetten bir nano sim kart satın alabilirsiniz. Avea, Turkcell, Vodafone bayilerinden almaya kalkarsanız nano sim kartının fiyatı nerden baksan aşağı yukarı 50 – 60 lira civarında onun için aşağıda vermiş olduğum adımları uygulayarak mikro sim kartınızı nano sim kartına dönüştürebilirsiniz bunun için sakin olmalıyız ve kesinlikle dikkatli olmamız lazım yoksa kartı araya verebiliriz.Nano, Mikro sim kart Nedir ? Nasıl Kırpılır Hakkında Güncel Bilgiler. Makas olmadan sim kart yapma simkart kırpma yolları yazımızın devamında.

maxresdefault

iPhone 5 henüz ülkemize gelmedi yalnız geldiği zaman hazır bir konunuz olması açısından sizlere bu yazımızda sahip olduğunuz Micro Sim ya da standart sim kartınızı nasıl Nano Sim’e çevireceğinizi anlatmaya çalışacağız. Gerçi Avea liderlüğünde diğer GSM operatörleri Nano Sim şiparişlerini geçmiş olsalar da bulunduğu gölgeye erişmediği zamanda bu yazımızla sizlere rehberlik edebiliriz . Şimdi hemen micro sim kartınızı nano sim karta çevirmek için hazır olması gereken malzemeleri yazmaya başlayalım.Bu kılavuzda elimizden geldiğince en kolay teknikle sim kartınızı nano sime çevirmeyi anlatacağız, gerekli olan malzemeler:

Bir bilgisayar yazıcısı
A4 dosya kağıdı
Yapıştırıcı bant
Cetvel ve bir işaretleyici
Makas
Zımpara
Sim kartınızın problemsiz olarak kesilebilmesi için bu malzemeler olmadan yapmayın, kartınıza yazık olmasın.
1. Adım: Sahip olduğunuz sim karta makul olan şablonu yazdırdığınız kağıdın ilgili şablonunun üzerine yerleştirin

  1. Adım: Sim kartın kenar çizgilerinin tam oturmasına dikkat ederek bant ile uzunlamasına yapıştırın.
    Micro Simi Nano Sim Yapma
  2. Adım: Bir cetvel yardımı ile şablonun üzerine koyulan sim kartı görselde görüleceği gibi kesilecek yerlerini şablondaki kesişme noktalarına göre çizin.
    Nano Sim Card Maker
  3. Adım: Acele etmeden ağır ancak emin biçimde çizilen kısımlardan makkatiyen net
  4. Adım: Kesilen sim kartınızın kenarlarını zımpara yardımı ile düzleştirin, minicikte olsa pürüz ya da toz kalmamasına özen gösterin ki cihazın içinde gitmesin.

Tebrikler..! Artık elinizde iPhone 5’te kullanılmak üzere bir Nano Sim Kart’ınız oldu. İyi günlerde güle güle kullanabilirsiniz. Aşağıdan yapım hakkında videolu anlatımı izleyebilirsiniz