GM 5 Plus Nougat 7.0 Orjinal Stock Rom Kolay Kurulum

General Mobile 5 Plus adlı android cihaza nougat 7.0 romunu herhangi bir bilgiye ihtiyaç duymaksızın kurabileceğiniz bir kurulum aracıdır. Aracı kullanarak ister güncelleme istersenizde sıfır rom kurulumu yapabilirsiniz. Tabiki kurulacak romda paketin içerisinde bulunmakta. Bu kurulumu tamamladığınızda cihazınıza yerleşecek olan nougat 7.0 işletim sistemi orjinal romdur. GM 5 Plus cihazın 3 farklı varyasyonunada (tek sim, çift sim, turkcell) sorunsuz bir şekilde kurulabilmekte.

Aracın ekran görüntüleri aşağıda yer almakta. Konunun devamında anlatılmış olan kurulum adımlarınıda dikkatli yaptığınız taktirde eksiksiz ve doğru bir kurulumla işlemleri tamamlayabilir. Nougat 7.0’ın tadını çıkarabilirsiniz. Görsellerdede göreceğiniz üzere programın kullanımı gayet basit herşey yönlendirme ile çalışmakta.

[alert type=”warning”]İşlemlere geçmeden önce bu işlemler sırasında oluşabilecek herhangi bir aksilikten şahsınız sorumludur…[/alert]

Kurulum Adımları :

– Bu ROM’u kurabilmek için OEM kilidi açık ve cihaz sürücüleri kurulu olmalıdır. Aşağıdan indireceğiniz  stock rom yükleyici ile OEM (Bootloader) Kilidini açabilir ve gerekli sürücüleri bir tık ile yükleyebilirsiniz.(OEM kilidi açılırken tüm kişisel verileriniz silinir, yedek almayı unutmayın.)
– Linkten indirdiğiniz ZİP içindeki klasörü bilgisayarınızda herhangi bir yere çıkartın.
– Cihazınızı bootloader moduna alıp bilgisayara bağlayın. (Bootloadere almak için telefon kapalı iken ses kısma ve güç tuşuna basılı tutun.  General Mobile ekranı geldiğinde bırakabilirsiniz, bu ekran bootloader ekranıdır.)
– Cihazınızı bağladıktan sonra indirdiğiniz klasör içerisindeki “INSTALL” dosyasını çalıştırın.
– Eğer mevcut stock romu verilerinizi kaybetmeden güncellemek istiyorsanız “STOCK ROM GÜNCELLE” seçeneğini, verileri sıfırlayarak kurulum yapmak istiyorsanız “STOCK ROM YÜKLE” seçeneğini seçin.

Kurulum bittikten sonra cihaz yeniden başlayacaktır. .

[sdm_download id=”1051″ fancy=”1″ new_window=”1″]

Eğer “INSTALL” uygulamasını çalıştırdığınızda DLL eksik, uygulama düzgün olarak başlatılamadı gibi hatalar alıyorsanız ya da arayüz düzgün görünmüyorsa buraki linkten Microsoft Visual C++ Redist yazılımını aşağıdan indirip kurun.

[sdm_download id=”845″ fancy=”1″ new_window=”1″]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*