Counter Strike:
Küresel Offensive üzere geri yayınlanan Operation Wildfire isimli güncelleme ile birlikte oyuna birçok yenilik geldi. Bu güncellemeyle alay malay oyuna eklenen topluluk haritalarının birinde kâin görseller oyuncularının tepkilerine hastalık oldu.

1.6 GB boyutundaki Operation Wildfire güncellemesiyle gelişigüzel oyuna kullanılmamış baziçe modları, eskimemiş operasyon haritaları, bakir aut tasarımlı kısaca 16 skor zırh ve 1 nüsha eskimemiş bıçak eklendi. Bunların birlikte Counter Strike: Toptan Offensive topluluğu tarafından yaratılan haritalardan birkaçı üstelik oyuna karışma edildi.

Ancak topluluk haritalarından biri olan “de_mikla”, içerisinde kâin değerlerimize müteveccih sarakacı ve aşağılayıcı görseller yüzünden oyuncuların dikkatini çekti. Oyundaki alaycı görseller beyninde Atatürk görselleri, üzerinde karakaçan aylamak ve cebe kavgalar yazan bire bir safiha, sexy kebab yazan ayrımsız takvim ve bunun kabil alaycı bir nice görsel bulunuyordu.

Görselleri fark eden oyunseverler, söz konusu topluluk haritasını Steam üzerinden şikayet ettiler. Durumun farkına vasıl Valve, de_mikla isimli bu topluluk haritasını Steam üzerinden kaldırdı. Ancak, bu harita baziçe üstünde deli dolu namına hala bulunuyor. 1-2 güniçinde üstelik oyundan bile kaldırılacağı düşünülüyor. Ayrıca bu topluluk haritasını yaratıcı kişilerin Zalim oyuncular olduğu belirlendi.

İşte de_mikla haritasındaki ara sıra alaycı ve pejoratif görseller:

Haritadaki Atatürk posterlerinden ayrımsız tanesi. Çizime ve yazıma baktığınızda müstehzi tıpkısı şekilde yapıldığını görebilirsiniz.

Duvarda yazan domates dolması medya yazısı:

Sexy kebabs yazan bir takvim:

Eşek beklemek ve cebe kavgaları yazan ayrımsız tabela:

İndir1.41 MB
Steam Online Baziçe Platformu

İndir10.9 MB
Steam iOS iPhone ve iPad için Steam Uygulaması

İndir685 KB
Steam Android Android Üzere Online Baziçe Platformu

İndir1.8 GB
Counter Strike Toptan Offensive Yıpranmamış Counter-Strike Oyunu

İndir1.8 GB
Counter Strike Toptan Offensive Eskimemiş Counter-Strike Oyunu

, Counter Strike: Global Offensive’de Ulusal Değerlerimize Saygısızlık Yapıldı indir cephile.com adına sizler icin inceledik.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir