Dünyanın en yaygın olarak oynanan ve geliştiricisine en fazla gelir kazandıran mobil oyunlarından olan Candy Crush Saga‘nın geliştiricisi, king.com olarak bilinen King Digital Entertainment el değiştirdi. Kazanç ve yaygınlık anlamında bu dek başarılı olan bir oyunun geliştiricisini satın alabilmek her firmanın harcı değildi. Bu işin altından kalkan firma ise Diablo, World of Warcraft, Starcraft, Call of Duty gibi popüler oyun serilerinin sahibi Activision Blizzard oldu.

Activision Blizzard fiilen King Digital Entertainment’ı satın alma niyetini geçtiğimiz yıl duyurmuştu ve işlemlere başlamıştı. Bu işlemlerin son bulması ise bu yılın başlarını buldu. Sonuçta ödenen sayı ise tam anlamıyla dudak uçuklatıyor; bu el değişiklik işlemi Activision Blizzard’a yaklaşık olarak 6 milyar dolara patlamış.

King Digital Entertainment’ı bünyesine kazandıran Activision Blizzard şu lahza dünyanın en büyük oyun firması haline geldi. Zaten fazla geniş bir oyuncu kitlesine sahip olan işyeri bu alış verişle yarım milyar oyuncuyu da bu kitleye dahil etti.

 

İndir50 MB
Candy Crush Saga Windows 10 için Popüler Bulmaca Oyunu

 

İndir59 MB
Candy Crush Saga Windows-phone Windows Phone için Eşleştirme Oyunu

 

İndir37.2 MB
Candy Crush Saga iOS iPhone, iPod Touch ve iPad İçin Bulmaca Oyunu

 

İndir32 MB
Candy Crush Saga Android Android İçin Ücretsiz Bulmaca Oyunu

, Candy Crush Saga’nın Geliştiricisi Rekor Bir Fiyatla Satın Alındı indir cephile.com olarak sizler icin inceledik.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir