Her sene genişlik az bir, bazı yıllarda da patadak fazla oyunuyla karşımıza çıkan Assassin’s Creed serisinde sürpriz bire bir gelişme yaşandı. Bilindiği amacıyla Assassin’s Creed oyunları farklı çağlarda geçen hikayeleri temel bir altyapı üzerine oturtuyor. Bu oyunlarda devir boyunca canlı olan bilinmez örgütlerin üyelerini kontrol ediyoruz ve suikast yeteneklerimizle hedeflerimizi avlamaya, hikaye zincirini çözmeye çalışıyoruz.

Temas yıl sâdır Assassin’s Creed oyunları hikaye olarak değişik çağları bahis alsalar dahi baziçe mekanikleri açısından maalesef bize haddinden fazla nazik fark sunamıyorlar. Eğer seriyi başlangıçta izlem etmediyseniz ve hikayeye hususi tıpkı iptila duymuyorsanız eskimemiş bir Assassin’s Creed oyununun size sunabileceği haddinden fazla şey olmuyor.

Serinin son oyunu Assassin’s Creed Syndicate‘i yayınladıktan sonraları Ubisoft seriye tıpkı çeki akort verme vaktinin geldiğini anlamış. Firma bu kararı alırken aktör toğluluğundan gelen bildirimlere kulak vermiş ve serinin kaderine değişmeyen yöneltmek üzere ve oyunculara gerçeklik anlamda eskimemiş şeyler sunabilmek için çabalayacağının sözünü vermiş. Bu nedenle 2016 yılında maalesef yeni tıpkı Assassin’s Creed oyunu göremeyeceğiz.

Düpedüz Ubisoft’un bu açıklamasına tamlık bilmek istiyoruz ama insana bir anda bir kahkaha geliyor. Ubisoft’un bu sözünü tutup tutamayacağını önümüzdeki dönemde göreceğiz.

, Bu Sene Yeni Assassin’s Creed Oyunu Çıkacak Mı? indir cephile.com adına sizler icin inceledik.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir