Asus EZ Installer göre kendi Windows 7 montaj USB’nizi ya da ISO kalıbınızı yaratabilirsiniz

Asus EZ Installer eğer Asus marka bir anakart satın aldıysanız ve anakartınızın takılı olduğu bilgisayara Windows 7 yüklerken bezginlik yaşıyorsanız problemlerinizi ortadan kaldırabilecek bir Windows 7 montaj USB’si yapma programı.

Bilgisayarlarınıza tamamen bedava olarak indirip faydalanabileceğiniz bir başvuru formu olan Asus EZ Installer, eğer Asus anakarta sahip bilgisayarınızda Windows 7 kurulumu esnasında sabit disklerinizi (C:, D: vs. ) göremiyor ve kurulum yerine getirmek için seçemiyorsanız ilacınız olabilen bir yazılım. Yeni tür bir Asus anakart aldığınızda Windows 7 kurulum işlemlerine başladıktan ve sistem sürücüleri kurulduktan sonra Windows’un kurulacağı depolama birimini belirlerken “A required CD/DVD drive device driver is missing”hatasını almaktasınız. Bu hata sisteminizle düzenli SATA sürücülerinin Windows 7’nin orijinal kurulum medyasında yer almamasından kaynaklanıyor. Asus EZ Installer tarafından bu SATA sürücülerinin yer aldığı Asus anakarta sahip bilgisayarınıza özel olarak modifiye edilmiş Windows 7 kurulum medyası yapma işini gerçekleştirebiliyorsunuz.

Asus EZ Installer temel olarak sahip olduğunuz orijinal Windows 7 medyasını bir Windows 7 kurulum USB’sine ya da Windows 7 ISO dosyasına dönüştürüyor. ISO dosyasını dilerseniz bir DVD’ye de yazdırabilir ve kendi Asus Windows 7 kurulum DVD’nizi oluşturabilirsiniz.

Programın kullanımı gayet basit. Asus EZ Installer’ı inidirip Winrar sanki arşiv yöneticisi yoluyla açtıktan sonra kayıtlar dosyasının içindeki “xHCIWin7InstSln.exe” adlı dosyayı çalıştırın ve programı başlatın. Kurulumun birincil adımında orijinal Windows 7 montaj medyanızı belirliyorsunuz. İkinci adımda ise Asus anakartınızla düzenli yeni Windows 7 montaj medyası yapacağınız USB belleği seçiyorsunuz ya da ISO kalıbının depolanacağı konumu belirliyorsunuz. Ardından ise işlemleri tamamlayarak yeni kurulum medyanızı oluşturuyorsunuz.

NOT: Asus EZ Installer ile kurulum medyası yapacağınız USB bellek içindeki tüm veriler silinmektedir. böylece dosyalarınızı yedeklemenizi nasihat ederiz.

, Asus EZ Installer 1.00.08 cephile.com olarak sizler icin inceledik.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir